Jak otworzyć się na miłość i zbudować szczęśliwy związek?

11 sierpnia 2020

Miłość to uczucie, jakiego pragniemy i którego szukamy. To właśnie głębokie zrozumienie i pełna akceptacja świata, zdarzeń i ludzi jest kluczem do tworzenia udanych relacji. Kiedy kochasz bezwarunkowo, odczuwasz spokój i radość. Jesteś niezależny, a miłość wypełnia Cię od środka bez względu na drugą osobę. Jeśli jesteś tutaj po receptę na szczęście w związku, nie mamy dla Ciebie gotowego rozwiązania. Ponieważ nie ma na świecie nikogo, kto tak dobrze Cię zna, jak Ty sam. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie coś dużo lepszego. Garść inspiracji, dzięki którym odkryjesz, od czego tak naprawdę zależy jakość Twoich relacji. Jak więc otworzyć się na miłość i zbudować zdrowy związek – oparty na akceptacji i zrozumieniu? Sprawdź!

Przez całe życie wchodzisz w relacje z innymi ludźmi

Bardziej i mniej udane. Szczęśliwe lub nie. Różne. Twoje związki z otoczeniem zawsze są odzwierciedleniem Twoich wewnętrznych relacji ze sobą. Można powiedzieć, że za każdym razem, kiedy poznajesz drugiego człowieka, wyruszasz w podróż do swojej prawdziwej natury. Gdyby nie te doświadczenia, przypuszczalnie nie byłbyś teraz tym, kim jesteś. Ludzie, których spotykasz na swojej drodze, są w pewnym sensie Twoimi lustrami. Pokazują Ci dokładnie Twoje mocne i słabe strony. Dzięki temu dowiadujesz się więcej o sobie. Czasami odkrywasz, czego się boisz. Czasami dostrzegasz, czego jeszcze w sobie nie akceptujesz. To dlatego związki, nie tylko te partnerskie, są tak bardzo rozwijające. Jak więc tworzyć dobre, zdrowe i szczęśliwe relacje?

Odkryj w sobie Cud…

…bo nim po prostu jesteś. Tak! Jesteś Cudem i możesz kochać siebie zawsze. Bez względu na to, czy Ci się coś udaje, czy nie. Niezależnie od tego, jak zachowałeś się dziś czy wczoraj. Ani od tego, co inni myślą na Twój temat. Jeśli czujesz się zadowolony z siebie, zaczynasz naturalnie przyciągać ludzi o podobnej wibracji. Kochających. Akceptujących. Wspierających. Troskliwych. Inspirujących.

Nikt nie może sprawić, że poczujesz się kochany, jeśli Ty sam siebie nie kochasz. Lecz kiedy otwierasz się na siebie, otwierasz się na miłość. Pozwalasz sobie być. Wybaczasz sobie błędy i odważasz się spełniać swoje marzenia. Czujesz się wartościowy, całkowity i kompletny. Gdy masz zdrową relację ze sobą, przestajesz oczekiwać, że ktoś Cię dopełni. A wtedy odnajdujesz balans między dawaniem a braniem i możesz zbudować szczęśliwy związek z drugim człowiekiem. Wieść spełnione życie u boku osoby, która również jest szczęśliwa i spełniona.

Nie oczekuj. Daj się pozytywnie zaskoczyć

Ludzki umysł uwielbia dopisywać sobie zakończenia do scenariuszy pisanych przez życie. Mamy oczekiwania względem siebie, świata i innych osób. Paradoksalnie to, co najbardziej przeszkadza Ci w zachowaniu partnera, jest często tym, czego nie lubisz w sobie. Dlatego już teraz poczuj się ze sobą dobrze, a łatwiej będzie Ci być szczęśliwym w związku i żyć z kimś bez oczekiwań.

Możesz też… zrobić eksperyment. Postaraj się przez miesiąc skupiać tylko na tym, co cenisz w drugiej osobie, a nie na tym, co Cię w niej denerwuje. A potem poczekaj i zobacz, co się wydarzy. Przypuszczalnie będziesz naprawdę mile zaskoczony. Docenianie ma ogromną moc. Jeśli więc chcesz zbudować dobry związek, dawaj od siebie tyle, na ile jesteś gotowy i bądź wdzięczny za to, co otrzymujesz od drugiej strony. A zobaczysz, że w Twoim związku zaczną dziać się małe i wielkie cuda.

Miłość, której poszukujesz na zewnątrz, jest już w Tobie

Wyciąga do Ciebie rękę i puka do Twoich drzwi. Tylko Ty często… jej nie wpuszczasz. Jeśli zaczniesz od pokochania siebie i w pełni pozwolisz sobie na doświadczanie emocji, energia miłości rozgości się u Ciebie na dobre. A wtedy poczujesz, że życie jest po Twojej stronie i zawsze Cię wesprze. I wszystko stanie się możliwe. Gdy przestajesz się oszukiwać i zaczynasz prawdziwie widzieć siebie, spotykasz siebie w drugim człowieku. Nagle nie potrzebujesz już nic w nim poprawiać ani zmieniać. Ani też sam udawać kogoś innego, niż jesteś naprawdę. Zaczynasz budować swój związek na nowo.

Potrzebujesz więcej inspiracji, które pomogą Ci stworzyć dobrą relację? Jeśli tak, w Trainingstel przygotowaliśmy dla Ciebie serię wyjątkowych Audiobooków, które pozwolą Ci odkryć, że szczęśliwy związek zaczyna się w Tobie. Posłuchaj, jeżeli masz ochotę!

Dodaj komentarz