Jak być szczęśliwym singlem?

14 czerwca 2021

Osób żyjących bez partnera, popularnie zwanych singlami, jest dziś znacznie więcej niż jeszcze 50 czy nawet 20 lat temu. Mimo że rodzina wciąż uznawana jest za synonim szczęścia, to jednak – według socjologów – osób bez pary przybywa obecnie praktycznie we wszystkich grupach wiekowych. Na życie w pojedynkę każda z nich decyduje się z nieco innych powodów, nie zawsze z wewnętrznej potrzeby. Czy singiel może być szczęśliwy? Rzeczywistość pokazuje, że jak najbardziej tak. Podpowiadamy, jak to osiągnąć. Przeczytaj!

Czy singiel może być szczęśliwy?

Zanim odpowiesz sobie na to pytanie, zastanów się, kim właściwie jest singiel. W powszechnym rozumieniu jest nim osoba, która chwilowo żyje bez partnera – to jest fakt. Niekiedy jednak życie w pojedynkę utożsamiane jest automatycznie z samotnością – to z kolei stereotyp, który dość często istnieje w ludzkich głowach. Bo przecież wcale nie musi tak być, a na pewno nie jest to regułą.

Czy jako singiel możesz więc być szczęśliwy? To zależy już wyłącznie od Ciebie – tylko Ty decydujesz, jak chcesz się czuć. Jeśli uzależniasz swój komfort emocjonalny od tego, co zewnętrzne, wcześniej czy później zawsze znajdzie się jakiś powód do bycia nieszczęśliwym. Bez względu na to, czy żyjesz sam, czy z ukochaną osobą. Poczucie szczęścia nie zależy wcale od obecności partnera. Wszystko, czego potrzebujesz, aby odczuwać radość, masz już w sobie. Jak więc być szczęśliwym singlem?

Twórz wartościowe relacje z ludźmi

Otwieraj się na różne relacje – nie tylko partnerskie, ale też przyjacielskie czy koleżeńskie. Są one równie wartościowe, co te romantyczne. Bycie singlem nie musi oznaczać izolacji ani samotności, życie to w końcu ciągłe spotkania. Na swojej drodze spotykasz wiele różnych osób – z niektórymi mijasz się tylko w biegu, z innymi kontakt utrzymuje się dłużej.

Wśród tych ostatnich znajdą się czasami prawdziwe bratnie dusze – osoby, z którymi rozumiesz się praktycznie bez słów. Mogą powstać między Wami ciepłe, przyjacielskie, lecz nie romantyczne relacje – nie warto się na to zamykać. Dobrzy przyjaciele, którzy są obok, to ogromny skarb. Będąc singlem, nie ograniczaj się więc jedynie do poszukiwania partnera. Zamiast pogrążać się w samotności, wychodź do świata, otaczaj się ludźmi, z którymi masz coś wspólnego.

Rozwijaj się, miej pasję

Wiele osób wspomina czas, kiedy akurat nie byli w stałym związku, jako jeden z najlepszych okresów w życiu. Jeśli więc chwilowo jesteś singlem, zamiast się tym martwić i starać koniecznie to zmienić, wykorzystaj ten moment na lepsze poznanie siebie. Tym bardziej że zazwyczaj taki stan nie trwa wiecznie. Czas, kiedy kompletnie nie angażujesz się w żadne romantyczne historie, dodatkowo sprzyja samodoskonaleniu. Masz wtedy mnóstwo przestrzeni do odkrywania tego, kim jesteś.

Poczuj więc siebie w pełni, uporządkuj emocje, zobacz, czy jesteś tam, gdzie chcesz być. Jeśli nie – zmieniaj. Szukaj najlepszej dla siebie ścieżki, odkrywaj oraz rozwijaj swoje pasje. Ciesz się tym! Własny rozwój to świetna inwestycja – zarówno w siebie, jak i w przyszłe relacje partnerskie. Gdy jesteś świadomy swoich emocji, potrzeb oraz całkowicie je akceptujesz, zaczynasz być szczęśliwy. A także przestajesz szukać w partnerze kogoś, kto Cię dopełni, potwierdzi Twoją wartość, bo po prostu już czujesz się kompletny. W efekcie zmienia się Twoje spojrzenie na relacje, zaczynasz wchodzić w dojrzałe, oparte na akceptacji związki romantyczne.

Poczucie szczęścia zaczyna się w Tobie!

Jeśli chwilowo nie masz pary, przyjmij to za całkowicie naturalny stan. Zaakceptuj fakt, że singlem czasami po prostu się bywa. Zamiast się na tym nadmiernie skupiać oraz szukać na siłę partnera, doceń to, kim i gdzie jesteś teraz. Gdy zmieniasz swoje nastawienie, wszystko inne też się zmienia. Potrzebujesz więcej inspiracji, które pomogą Ci być szczęśliwym singlem? Zajrzyj do Trainingstel! Znajdziesz tu kursy rozwoju osobistego w formie audiobooków, dzięki którym zaczniesz tworzyć życie takie, jakie chcesz. Wybierz jeden z dostępnych abonamentów i słuchaj, kiedy tylko masz na to ochotę!

Dodaj komentarz