Afirmacja szczęścia. Uwolnij się od ograniczeń i zakochaj w życiu!

9 czerwca 2020

Ilekroć chcąc odnaleźć szczęście w życiu, kierujesz się na zewnątrz, pomyśl, że wszystko, czego potrzebujesz, by je odczuwać, masz już w sobie. Cała moc pochodzi z Twojego wnętrza – sam fakt, że istniejesz, jest wystarczający do przeżywania radości. W każdej chwili zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Możesz dać sobie na to wewnętrzną zgodę i poczuć się lepiej już dziś. Pozytywne afirmacje to proste, a zarazem niezwykle potężne narzędzie pracy z umysłem, które pomoże Ci przyciągnąć do siebie szczęście. Podpowiadamy, jak umiejętnie z nich korzystać – sprawdź!

W poszukiwaniu szczęścia. Jak przyciągnąć je do swojego życia?

Bez względu na to, czy uważasz, że zasługujesz na szczęście, czy też nie – w obu przypadkach masz rację. Otaczającą Cię rzeczywistość tworzą Twoje myśli i emocje. Twoje marzenia, pragnienia, nadzieje, obawy, oczekiwania, uprzedzenia. Twoje przekonania na temat siebie, innych ludzi i świata. To energia, którą wysyłasz w każdym momencie swojego istnienia. W ten sposób możesz przywołać do swojego życia, cokolwiek chcesz. Tak działa przyciąganie.

Za każdym razem, kiedy myślisz, że:

 • czegoś nie da się zrobić,
 • coś Ci się nie należy,
 • na coś nie zasługujesz,
 • nie jesteś wystarczająco dobry,

odbierasz sobie moc.

Myśli nie mają władzy nad Tobą, dopóki im na to nie pozwolisz. Zatem wszelkie ograniczenia w Twojej głowie są tam, ponieważ postanowiłeś się na ich obecność zgodzić. Tylko Ty możesz to zmienić. Afirmacje szczęścia pozwolą Ci świadomie pokierować swoją energią tak, jak chcesz.

Potęga pozytywnego myślenia

Twój umysł jest narzędziem w Twoich rękach – w dowolnym momencie możesz zrezygnować ze sposobu myślenia, który Ci nie służy. Metod na przeprogramowanie podświadomości jest wiele. Jedną z nich jest afirmowanie. Tak naprawdę każde zdanie oznajmujące, które wypowiadasz, to afirmacja. Zarówno: O nie, znowu kolejny dzień, jak i: Dziś jest jeden z najlepszych dni w moim życiu.

Twój świat jest taki, jaki myślisz, że jest. Wystarczy, że zmienisz swoje nastawienie, a podświadomie zaczniesz przyciągać do siebie to, czego pragniesz. Obracając negatywne myśli w pozytywne, uwalniasz się od ograniczających przekonań. Wierząc, że jesteś tu po to, by odczuwać radość i w pełni zasługujesz na szczęście, otwierasz przed sobą nowe możliwości, a Twoje życie zaczyna się zmieniać.

Afirmacja szczęścia – jak z niej korzystać?

Czy afirmacje naprawdę działają? Tak, o ile uczynisz z nich swoją codzienną praktykę. Pozytywne nastawienie raz na jakiś czas to niestety trochę za mało. A zatem w jaki sposób afirmować skutecznie? Możesz tworzyć własne sekwencje zdań lub, jeśli wolisz – sięgnąć po gotowe nagrania.

Wymyślając afirmacje, postaraj się:

 • unikać słowa nie – jeśli rzeczywiście jesteś gotowy na zmianę, to walka poprzez negowanie jest kompletną stratą czasu. Im mocniej koncentrujesz się na tym, czego nie chcesz, tym bardziej przyciągasz to do siebie,
 • nadać zdaniom formę czasu teraźniejszego – dla umysłu nie ma jutra. Twoje jutro wydarza się teraz.

Twoja afirmacja szczęścia może wyglądać na przykład tak:

 • Kocham i w pełni akceptuję siebie.
 • Otwieram się na zmiany w moim życiu.
 • Czuję się szczęśliwy i bezpieczny.
 • Jestem całkowicie zdrowy.

Możesz również budować dłuższe sekwencje:

 • Kocham i akceptuję siebie. Zasługuję na to, co najlepsze.
 • Wszechświat daje mi wszystko, czego potrzebuję. Jestem spokojny i bezpieczny.
 • Każda zmiana, która mnie spotyka, jest pozytywna. Prawo przyciągania wnosi tylko dobro do mojego życia.

Zaproś szczęście do siebie już dziś!

Wybierz jedną lub kilka afirmacji, które najmocniej z Tobą rezonują i powtarzaj je z entuzjazmem wielokrotnie w ciągu dnia. Możesz wypowiadać je na głos lub ułożyć z nich piosenkę i śpiewać ją z radością. Możesz zapisywać zdania w ulubionym zeszycie albo chwycić kolorowe kartki i wyczarować z nich małe „przypominajki”, które umieścisz w różnych miejscach domu.

Jeśli podczas praktyki chcesz przenieść się w stan głębokiego odprężenia i relaksu, sięgnij po audiobooka. W Trainingstel mamy dla Ciebie wyjątkową serię afirmatywnych nagrań, które pomogą Ci odnaleźć szczęście i wewnętrzny spokój. Im częściej słuchasz pozytywnej sekwencji, tym większą nadajesz jej moc. Stale powtarzana afirmacja staje się Twoim nowym przekonaniem i sprawia, że w Twoim życiu zaczynają wydarzać się małe i wielkie cuda!

Dodaj komentarz