Gra Sukcesu – 6 zasad prawdziwych

Część 1.

A jeśli ci powiem, że podstawę sukcesu stanowi 6 zasad prawdziwych?

Sukces to ciągła droga rozwoju fizycznego, duchowego i emocjonalnego. Droga do sukcesu obejmuje znajomość celu, przystąpienie do działania, obserwację osiąganych rezultatów i umiejętność dokonywania ciągłych, systematycznych korekt. Kiedy jedna strategia nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to musisz ją zmienić. To samo dotyczy twoich przekonań. Musisz znaleźć przekonania, które będą cię utrzymywać na tej krętej drodze. Takie, które zaprowadzą cię tam, gdzie pragniesz zajść. Jeśli się nie sprawdzą, musisz je odrzucić i spróbować czegoś innego. Sukces to umiejętność dokonywania niezbędnych zmian i ciągłego doskonalenia własnych działań. Ludzie sukcesu – niezależnie czy odnoszą go w życiu prywatnym, rodzinnym czy zawodowym – kierują się pewnymi określonymi zasadami. Gra, jaką jest życie, pozostawia liczne wskazówki. Wskazówki, które skutecznie możesz wykorzystać do własnych celów.

6 zasad prawdziwych to podstawa drogi rozwoju.

Spójrz teraz na literę C

Jest wklęsła czy wypukła?

Niezależnie jak odpowiesz to masz rację. Linia C jest zarówno wklęsła jak i wypukła. Używam zwrotu zasady prawdziwe, ale tak naprawdę nie wiemy jaki jest świat. Nie mamy pojęcia czy nasze zasady są prawdziwe czy fałszywe, ale mamy pewność czy działają i czy są dla nas przydatne. Wiesz czy cię wspierają czy czynią twoje życie bogatszym, czy dzięki nim stajesz się lepszy, czy dzięki nim zbliżasz się do sukcesu.

Chcę abyś pamiętał, że nie ma jednej skutecznej, pewnej i niepodważalnej wiedzy o naturze ludzi i zjawisk. Każdy z nas jest inny, ma inne doświadczenia, narracje, przekonania. Każdy człowiek oczekuje od życia innych emocji, dzięki którym pragnie zaspokoić jedną z podstawowych potrzeb – tu zachęcam do zapoznania się z treningiem pt. 6 potrzeb ludzkich.

Jeśli raz ktoś ci powie, że linia jest wklęsła, to poprzez takie uwarunkowania nie będziesz miał możliwości aby postrzegać ją inaczej. Mówiąc o zasadach prawdziwych chcę ci przypomnieć, że bez względu na to jak mocno wierzysz w jakąś ideę, powinieneś być zawsze otwarty na nowe możliwości i nieustanne zdobywanie wiedzy. Ucz się od innych ludzi, szukaj strategii, która pomoże ci odnaleźć własną drogę. Nigdy nie daj sobie powiedzieć, że coś jest jedyne słuszne i niepodważalne. Nasze życie jest tak złożone, że każdego dnia możemy uczyć się czegoś nowego, każdego dnia możesz odkrywać nową ideę i możliwości. Dlatego nie chcę ci powiedzieć, że jest to jedynych 6 zasad dotyczących sukcesu.

Te 6 zasad stanowi początek i jest dla mnie pewną podstawą działania. Wiem, że ludzie sukcesu systematycznie z nich korzystają i dzięki nim odnoszą rezultaty jakich pragną. Dążenie do doskonałości należy zacząć od podstaw, od systemu przekonań, który pozwoli ci podążać drogą do sukcesu.

Proponuję byś przyjrzał się moim 6-ciu zasadom prawdziwym i zastanowił się, czy będą równie przydatne dla ciebie, jak są dla mnie. Odnajdywałem je, co jakiś czas u ludzi sukcesu, których strategie badałem. Chcąc stać się doskonałym, musisz zacząć od systemu przekonań ludzi doskonałych. Uważam, że te 6 zasad pobudza do korzystania z wiedzy, do podejmowana bardziej efektownych działań, do stawiania sobie większych wyzwań oraz do tworzenia znacznie lepszych rezultatów. To one stanowią początek. Przydają się innym i chcę abyś sprawdził czy będą równie przydatne dla ciebie. Gotowy? To zaczynamy grę 😊

Pozostało 86% artykułu

SZKOLENIE DOSTĘPNE
TYLKO DLA SUBSKRYBENTÓW

kwartalny*

dostęp do wszystkich audiobooków
8.69 pln / msc
79 pln / msc
Subskrybuj

miesięczny**

dostęp do wszystkich audiobooków
13.09 pln / msc
119 pln / msc
Subskrybuj

* Po zakończeniu promocji obejmującej pierwszy okres subskrypcyjny wartość subskrypcji będzie stanowić kwota 237 zł pobierana cyklicznie co trzy miesiące.

** Po zakończeniu promocji obejmującej pierwszy okres subskrypcyjny wartość subskrypcji będzie stanowić kwota 119 zł pobierana cyklicznie co miesiąc.

Masz już wykupioną subskrypcję?