Gra Pieniądza – jak więcej zarabiać ?

„Nie próbuj zostać człowiekiem sukcesu, staraj się raczej zostać wartościowym człowiekiem„

Albert Einstain

Część 1.

Sukces wiąże się z realizacja marzeń, a te są bezpośrednio skorelowane z ilością pieniędzy, które posiadasz. Kumulowanie pieniędzy dla samego ich posiadania, długofalowo nie uczyni Cię szczęśliwym człowiekiem, ale wykorzystywanie ich do urzeczywistnienia swoich pragnień już TAK. Wszyscy mieliśmy kiedyś wielkie marzenia, ale czy Ty naprawdę wierzysz w to, że jesteś w stanie skumulować wystarczająco dużo bogactwa, aby je wszystkie zrealizować?

Jeżeli pragniesz poprawić jakość swojego życia, to musisz zwiększyć poziom dochodów. Suma twoich dochodów jest wprost skorelowana z poziomem życia na jaki możesz sobie pozwolić. Jeżeli chcesz poprawić poziom swojego życia, musisz zwiększyć poziom dochodów. Możesz zacząć mniej wydawać, zaoszczędzić środki, aby w przyszłości pozwolić sobie na dodatkowe luksusy. Ja zdecydowanie wolę pierwszą opcję, wolę postarać się więcej zarabiać, by mieć więcej na wydatki, aniżeli ciągle odmawiać sobie czegoś dla jakiegoś odległego celu w przyszłości. Tak wiem, co teraz myślisz „ łatwo powiedzieć, ale ja od wielu lat nie zwiększyłem znacząco poziomu swoich dochodów, więc jak do cholery mam to niby zrobić??? „

To teraz odpowiedz sobie na pytanie: „ Jak bardzo zwiększyłeś swoją wartość w ciągu ostatniego roku, dwóch, trzech, dziesięciu lat…..??? „ To ile zarabiasz jest odzwierciedleniem wartości jaką dostarczasz. Aby zacząć więcej zarabiać musisz zaoferować ludziom coś więcej aniżeli inni!!! Oto jest przepis na lepsze zarobki i szybszą ścieżkę do wolności finansowej.

Czy nie zastanawiałeś się kiedykolwiek jak to możliwe, że ktoś może w tym samym momencie co Ty zarobić dwa razy więcej? Pięć razy więcej? Dziesięć razy więcej? Może wydaje Ci się to szalone, ale tak właśnie jest, są ludzie którzy w tym samym czasie co Ty, zarabiają nawet sto razy więcej od Ciebie.

Jaka jest zatem ta ukryta zasada gry sukcesy ekonomicznego? Kluczem jest zrozumienie tego, w jaki sposób stać się bardziej wartościowym na rynku. Nie ma znaczenia czy pracujesz w USA, Europie, Azji czy Afryce, ta zasada jest uniwersalna i zawsze działa tak samo. Zamiast myśleć o tym i liczyć, że będzie łatwiej, skup się na tym, aby z każdym dniem stawać się coraz lepszym. Byś mógł zmienić otoczenie, to Ty musisz się najpierw zmienić. By Twoje życie stało się lepsze, to Ty musisz stać się lepszy. Byś mógł zmienić otoczenie, to Ty musisz się najpierw zmienić. By Twoje życie stało się lepsze, to Ty musisz stać się lepszy.

Każdy rynek na świecie płaci za to jaką otrzymuje wartość, nie za czas, tylko za wartość!!! Prezes Disneya w jednym roku potrafi zarobić 52 mln dolarów. Pewnie teraz pomyślałeś, jaka firma może jednemu człowiekowi płacić 52 mln dolarów rocznej pensji? To faktycznie duża kwota, ale jeśli Ci powiem, że dzięki jego umiejętnościom firma zarobiła ponad 1 mld dolarów w ciągu roku to sprawa wygład inaczej. Odpowiedź jest prosta, tak może, bo stanowi ona ułamek wartości jaką w zamian dostaje.

CZY TERAZ ZACZYNASZ ROZUMIEĆ?

Nawet Waren Buffet, jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi świata, mówi, że najważniejszą inwestycją jaką poczynił w swoim życiu – dostępną dla każdego – jest inwestycja w siebie. Mówi tym samym o inwestowaniu w książki na temat rozwoju osobistego, w samokształcenie oraz kursy i seminaria. Zdobądź umiejętność, aby ciężej pracować nad samym sobą aniżeli nad tym czym się zajmujesz.

Pamiętaj, że świat w którym żyjesz cały czas się zmienia. Technologia rozwija się w sposób geometryczny, oznacza to, że możliwości jakie przed Tobą się otwierają są wręcz nieograniczone, ale oznacza to również, że dzięki rozwojowi techniki niektóre zawody już przestały istnieć, a inne zmienią się w ciągu najbliższych lat. W latach 60 – tych XIX wieku blisko 80% Amerykanów uprawiało rolę, dziś raptem 60 lat później w rolnictwie pracuje tylko 2% społeczeństwa, a wartość produkcji znacznie się zwiększyła. Wielu ludzi popadło w biedę, wielu straciło pracę i źródło dochodu. Dla tych, którzy się nie dostosowali, rewolucja przemysłowa była bardzo bolesnym doświadczeniem, jednak Ci, którzy wystarczająco szybko weszli na kolejny poziom produkcji i potrafili się rozwinąć, nie tylko pozostali w rolnictwie, ale bardzo się wzbogacili i stworzyli wiele nowych miejsc pracy.

Dzisiejsze nowe technologie, wzrost znaczenia internetu, praca nad sztuczną inteligencją szykują nam nową rewolucję. Wiele zawodów w ciągu najbliższych 20 lat po prostu zniknie. Ale w ich miejsce pojawią się nowe, jednak to Ty musisz wejść na kolejny poziom i umieć się przekwalifikować. Jeszcze 80 lat temu nikt nie przypuszczał, że będą takie zawody jak: inżynier robotyk, marketer mediów społecznościowych czy badacz komórek macierzystych albo deweloper aplikacji. To, że nikt wtedy sobie tego nie wyobrażał, to nie znaczy, że nie mogło to nastąpić.

Rozmawiam z wieloma ludźmi, którzy mówią mi, że mamy recesję na rynku pracy, że dobrze, że w ogóle coś zarabiają, że boją się, że ich zwolnią i popadną w długi… Pamiętaj, że tylko Ty możesz podnieść poziom swoich kwalifikacji, tylko Ty możesz wpłynąć na wartość jaką oferujesz na rynku pracy. Możesz nabyć nowe umiejętności, skończyć dodatkowe kursy, szkolenia, nauczyć się nowego języka itd… – nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Jeżeli pracujesz w zawodzie, który może w przeciągu najbliższych kilku lub kilkunastu lat zniknąć to czas pomyśleć o przebranżowieniu się i spróbowaniu czegoś nowego. Istnieje wiele dróg, które pozwolą Ci się przekwalifikować, możesz ukończyć studia, zrobić dodatkowe kursy, ukończyć szkolenia albo samemu się kształcić.

ABY TWOJE ŻYCIE STAŁO SIĘ LEPSZE, TO TY MUSISZ STAĆ SIĘ LEPSZY!

Zastanów się jaki produkt, usługę czy dodatkową wartość możesz dostarczyć, aby zmaksymalizować swój dochód. Czego potrzebuje świat, twój pracodawca, społeczność, koledzy przedsiębiorcy, studenci, twoi klienci, a co możesz im dać? Największe firmy świata wielokrotnie powstawały dlatego, bo ktoś chciał zaspokoić czyjąś potrzebę i wnieść w czyjeś życie dodatkową wartość:

  • Facebook – powstał jako komunikator dla studentów umożliwiający wymienianie się wiadomościami i komunikowanie
  • Baby Jogger – został stworzony przez człowieka, który chciał iść pobiegać lecz musiał opiekować się dzieckiem
  • E Bay – powstał w 1995 roku, gdy założyciel Pierr Omidyar szukał sposobu jak pomóc swojej narzeczonej sprzedać dystrybutor do cukierków
  • Serwisy Randkowe – powstały w czasie, gdy sprytni przedsiębiorcy połączyli pragnienia singli z technologią komputerową

A jakie potrzeby Ty dostrzegasz? Jestem przekonany, że jak się dobrze rozejrzysz to zobaczysz, iż wszędzie są ludzie, którzy czegoś potrzebują. Zawsze istnieje jakaś potrzeba, która może okazać się okazją do przebranżowienia albo zarobienia dużych pieniędzy.

Zasada tej gry mówi, że pieniądze zawsze płyną do tego, co wartościowe. Niezależnie od tego czy pracujesz u kogoś, czy prowadzisz swój własny biznes, najważniejsze jest to, by stać się cennym dla pracodawcy albo dla twoich klientów. Możesz to zrealizować poprzez bycie coraz lepszym w rozwiązywaniu problemów, w dostarczaniu produktów i świadczeniu usług, których pragną i potrzebują. Musisz zacząć generować więcej wartości. Możliwe, że potrzebujesz przejść przez dodatkowe szkolenia, rozwinąć nowe umiejętności, pozbyć się wewnętrznych ograniczeń czy wypracować nowe nawyki. Może musisz nawiązać współpracę z większą ilością klientów lub bardziej się zaangażować w nawiązywanie kontaktów z partnerami. Odpowiedzialność za wartość, którą dostarczasz zależy wyłącznie od Ciebie, to co robisz, jak to robisz jest wyłącznie w twoich rękach. Zawsze szukaj możliwości rozwoju i samodoskonalenia. Jeżeli musisz zdobyć jakieś uprawnienia i podnieść swoje kwalifikacje, to przestań ciągle o tym mówić i zacznij działać już dziś!!!

Świat nie będzie na Ciebie czekać, a rozwój pędzi do przodu jak rozpędzona lokomotywa i tylko od Ciebie zależy czy będziesz na jej pokładzie, czy utkwisz samotnie na opuszczonym peronie. Zacznij działać już dziś, rozwijaj się i daj sobie szansę na życie jakiego pragniesz i jakie jesteś w stanie osiągnąć. Trenuj każdego dnia, aby zostać mistrzem tej gry. Jeśli pragniesz zdobyć nowe umiejętności i poznać tajemnicę Gry Pieniądza to zapraszam Cię teraz do drugiej części naszego wspólnego treningu.

Pozostało 86% artykułu

SZKOLENIE DOSTĘPNE
TYLKO DLA SUBSKRYBENTÓW

kwartalny*

dostęp do wszystkich audiobooków
8.69 pln / msc
79 pln / msc
Subskrybuj

miesięczny**

dostęp do wszystkich audiobooków
13.09 pln / msc
119 pln / msc
Subskrybuj

* Po zakończeniu promocji obejmującej pierwszy okres subskrypcyjny wartość subskrypcji będzie stanowić kwota 237 zł pobierana cyklicznie co trzy miesiące.

** Po zakończeniu promocji obejmującej pierwszy okres subskrypcyjny wartość subskrypcji będzie stanowić kwota 119 zł pobierana cyklicznie co miesiąc.

Masz już wykupioną subskrypcję?